Kui sügav on kontinentaalne plaat? 80-120 miili alla merepinna

Hiljutine uuring näitab, et teadlased kasutavad seismoloogilise andmed iga mandril maailmas ja leiavad, et mandri plaat hakkab laiendada allapoole juures 80-120 miili sügavusel ja mandri plaadi piiri on umbes 100 miili pinna alla. vastavalt välismaa ajakirjanduse, teadlased usuvad, et nad on vastas küsimusele: kuidas sügav on Maa Mandri plaat praegu Brian Savage, et seismoloog Ülikooli Rhode Island, juhib tähelepanu sellele, et laamtektoonika on suhteliselt uus teooria, et on olemas? ainult umbes 50 või 60 aastat ja ma ütlen alati oma õpilasi võrreldes teooria Maa areng, viimane teooria on kavandatud 150 aastat, ja praegune ja magnetvälja teooria pakutud aeg on sarnane. poole sajandi teooria Maa plaat üldtunnustatud geoloogid ja laamtektoonika on teooria, et mandri plaat triivib ja ookeani ristid maapinna sadu mill ioone aastat. Põhineb teooria, Ameerika teadlased teada, miks maavärin toimus, ja miks Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas saab kokku panna. Samal ajal on geoloogid õppinud mitmeid inimesi ei saa aru mõned teadmised, näiteks : ookeani plaadi tihedus on suurem kui mandri plaat, ookeani plaat on alati all Mandri Aga laamtektoonika ikka ei saa vastata mõnele teravaid küsimusi maa süsteemi, nad ei tea, kuidas Mandri moodustatakse samal. aega, nad ei ole kindel, kas Mandri deformatsiooni või hävitamise Alles hiljuti, ei saa nad enesekindlalt vastata sellele küsimusele :. kui sügav on Mandri plaat

一项最新研究报告显示,科学家使用全球每个大陆的地震学数据,发现大陆板块在表面以下80-120英里处开始向下延伸,大陆板块分界线大概在表面之下100英里处。
uus uuring näitab, et teadlased kasutavad maailma? seismilised andmed iga mandril, leidis, et mandri plaadid sirutuvad allapoole 80-120 miili, continental plaadi piiri umbes 100 miili pinna alla.

ajakirja eelmise nädala “Science” avaldatud uus uuring aruanded võib lõpetada selle arutelu kasutamise ülemaailmse seismoloogilise andmed iga mandril, paberleidis, et mandrilablid algavad 80-120 miili võrra merepinnast allapoole. Laiendatakse allapoole.

Teisisõnu, vahemaa inimeste vahel nüüd ja ruumi serva on väiksem kui kaugus mandriplaadi põhjast. See uus uuring aitab tehnil parandada meie arusaamist plaadi mehhanismist, mitte ainult põhjaplaadi sügavusest või koostisest, vaid ka rohkem sellest, kuidas Maa plaat liigub. Maa on jagatud paljudeks erinevaks kihiks, algharidus on väga tuttav kusjuures koor on 30-40 miili pinna all, silikaatkate asub põrandast 1800 miili kaugusel, sise- ja välised südamikud on pinnast allpool 3959 miili. Kui maakera tuum on kuum raud ja nikkel. 123>

Kuid need tuttavad terminid kirjeldavad ainult Maa struktuuri erinevaid kihte ja selle füüsilist koostist ning ei kirjelda, kuidas plaadid liiguvad ja reageerivad kuumusega. Seega: geoloogid kasutavad rohkem Rice’i ülikooli geoloog Cin-Ty Lee ütles uurimuses, et Rance’i ülikooli geoloog Cin-Ty Lee’is ei osale uurimises: “Kujutage ette, et popi välja värskelt küpsetatud kuumad šokolaadikoogid ahju kooki alguses kogu vedelik, mille järel hakkab see ülaosast jahtuma ja tekitab kõva kest. Koogi tipp on nagu maakera litosfäär, mis on maa ülemine osa. 123>

Litosfääri saab mõista ka tektoonilise plaadi kihina – litosfäärist pehme ojakihi kompositsiooni sooja osana allpool. Vaatleja jaoks on astenosfäär nagu kivi, kuid miljonite aastate jooksul , tema roll on nagu aeglane ja suured vedelikud kaevikus ja segatakse nendega.

Tegelikult on litosfääril ja astenosfääril sarnased keemilised omadused, eriti kui piir on liiga maagiline. Aga soojuse erinevus nende kahe vahel on väga selge, et Maa sisetemperatuur on umbes 1400 kraadi Celsiuse järgi, samal ajal kui pinnatemperatuur on ainult 25 kraadi Celsiuse

Cin-Ty Lee ütles :. “1400 kraadi Celsiuse 25 kraadi Celsiuse järgi, mis on litosfääri. “kaua aega tagasi geoloogid on nimetanud geokeemilised kiht, teadlased võivad olla läbi maavärin jaama või raskusjõu sensor satelliit otsene vaatlus ja uurimine Maa pinnal, kuid need meetodid on raske kindlaks määrata piirid . litosfääri Veelgi olulisem on, teadlased sageli tulevad vastuolulisi tulemusi: mõned inimesed hinnata sügavus litosfääri põhineb teemant lähedal vulkaan, teised proovida määrata sügavus litosfääri mõõtes seismiliste lainete kaudu sisemuse Maa on vastavalt Diamond Information Assessment’ile lähemal Maa pinnale lähemal, umbes 100 miili maa-alune. Saikiran Tharim ena, teadurina Southamptoni ülikooli, ütles viimases uuringus oli rohkem teavet ja rohkem resolutsiooni, teabe analüüsimist iga mandri hinnata sügavus litosfääri. Uurisime seismilise laine loodud andmeid maailma suurusjärgu 5.5 eespool 1990- 2015 ja meeskond analüüsis ka plaadi keset osa – Kanada varjestuse keskosa, mitte kivine ja katkendlik rannik.

Põhineb suurel hulgal andmebaasi infotugi, on modelleerimine veelgi lihtsam ja näevad, et 80-1500 miilist pinna all on tohutu rida “teemantinfovaili”, mis avanevad meie mõistmisega mandriplaadist. Traditsiooniline vaade seisneb selles, et mandrilaud Maa-alune magma on suur maa. Kuid tõde on enam-vähem dramaatiline, Saikiran Tharimena ja liikmed ütlevad, et kalliskivid mantlilkergelt sulanud suureneva surve alampiiri litosfääri ja üldiselt kivimi ülaosas astenosfääris võib sulada 1% ad näiliselt tähtsusetu sulamise piisab määrida continental plaadi toota triivi.

Me vaadata tulemusi tableThe alampiiri paleosphere on ilmne, näiteks võnkuva kiirus alampiiri astenosfääris muutub järsult, ja kuna selle kiire muutus, siis on ebatõenäoline, et muudatuste tõttu soojuse või keemilised omadused. “ainus viis muuta kiirust on raske saavutada,” ütleb Cin-Ty Lee. “ainus võimalus on suurendada vedeliku faasi.”

uuring ei vastanud, kas juuresolekul vedelik sula oli põhjuslikult suhe, või kas see on vaid kõrvalsaadus ajalugu. Teisisõnu, mandri plaat on nüüd umbes 100 miili pinna alla, kuid see kaugus võib olla keemiline võimalus, ei ole püsiv omadus ea rth. Nüüd näib, et paksus litosfääri vastab sellele kirjeldusele, kuid see ei tähenda, et maa ajalugu või tulevikus on selline.

Saikiran Tharimena ütles Järgmiseks sammuks on kasutada kõrge . resolutsioon tehnikat analüüsida laiemat litosfääri, eriti ookeani maad lõikuvad piirkonna See aitab meil mõista, kus litosfääri lõpeb ja kus intensiivsem astenosfääris algab mis aitab vastata suurem küsimus: kuidas on maa mandril moodustati? (Allure)